Zaufali nam

SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash. If you have Flash installed, click to view gallery.
fotografia reklamowa
Znajdujesz się w: Strona głównaWydarzeniaModne fotografie

Modne fotografie

Odgłosy wyzwalanych migawek, uśmiechy modelek i efektowna sceneria. Zwykle tak wygląda fotografia mody. Jednak tej soboty zdarzyło się coś niezwykłego. Pośrodku gwarnego, warszawskiego centrum handlowego - Wola Park, pojawiła się scena. W tym miejscu, 20 wyróżnionych fotografów z całego kraju, wzięło udział w pokazowych warsztatach fotografii mody. Wśród nich był Jacek Szewczyk.

Eliminacje do warsztatów zorganizował portal fotopolis.pl. Setka fotografików z całej Polski wysłała na konkurs portfolia złożone z 5 zdjęć. Jury, zaskoczone wysokim poziomem prac spóźniło się z wydaniem werdyktu, jednak same warsztaty odbyły się planowo - 16 września 2006 roku.

Uwijający się na 30-metrowej scenie fotografowie zostali podzieleni na 4 grupy po 5 osób. Fotografowano kreacje takich marek jak Reserved, Orsay, H&M, C&A czy Gino Rossi. Warsztaty trwały cały dzień, jednak trzeba było się na nich wykazać nie tylko umiejętnościami, ale też dużym refleksem i szybkim nawiązaniem kontaktu z modelkami. Na sfotografowanie konkretnej stylizacji grupa miała zaledwie kilkanaście minut. Dokładne planowanie ujęć, oświetlenia i kadrów, odbywało się jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć.

Wszyscy uczestnicy warsztatów przyjechali z własnymi aparatami. Zdjęcia robiono zarówno sprzętem cyfrowym typu Canon, Nikon, Hasselblad jak i analogami Rollei, Kiev, Pentacon. Dodatkowo Sony Poland udostępniło aparaty Sony Cyber-shot DCR-R1 oraz Alpha A100 z zestawem obiektywów. Można więc było spotkać się z pełnym przekrojem technik i styli fotografowania.

Zdziwione twarze klientów Wola Parku, dyskusje fotografów, komentarze prowadzącego - wykładowcy Akademii Fotografii. Wszystko to tworzyło niepowtarzalny klimat, niezwykły jak na centrum handlowe. Niezwykłe również były zdjęcia które powstały tej soboty. Można je będzie zobaczyć na po warsztatowej wystawie oraz w portalu CoGdzieZaIle.pl.

Autor: Tomasz Banasik, Źródło: fotopolis.pl